- today
- label Relacje z dzieckiem
- favorite 2 polubień
- remove_red_eye 1906 odwiedzin
- comment 0 komentarzy
Mikołajki i święta już za pasem! To czas obdarowywania małych i dużych prezentami! A czy da się znaleźć podarunek, który ucieszy całą rodzinę? Poniżej poznacie 7 gier rodzinnych, przy których można się świetnie bawić i głośno śmiać, a nierzadko – znajdywać okazje do pogłębiania więzi z najbliższymi.
Spis treści:
1. Miś i pszczoły. Gra kooperacyjna (3–8 lat)
2. Co za emocje. Gra edukacyjna (3–9 lat)
3. Leśny bal. Gra logopedyczna (3–7 lat)
4. Gotowanie. Gra edukacyjna (3–9 lat)
5. Zakupy. Gra edukacyjna (3–9 lat)
6. Polska przyroda. Gra edukacyjna (6–99 lat)
7. Mały inwestor. Gra rodzinna (7–99 lat)
Miś i pszczoły. Gra kooperacyjna (3–8 lat)
Czas rodzinnych gier i zabaw nie zawsze musi przebiegać pod znakiem rywalizacji. Nie wszyscy – tak duzi, jak mali – lubią konkurować i porównywać wyniki. Na szczęście są jeszcze gry, w który zawodnicy muszą ze sobą współpracować, aby osiągnąć – zespołowe, a jakże – zwycięstwo! Do takich właśnie gier kooperacyjnych należy pozycja Miś i pszczoły. Zajmie ona dzieci w różnym wieku, a także wciągnie nawet najbardziej zatwardziałych dorosłych! Gracze stają się grupą pracowitych pszczółek, które muszą zbierać nektar z najpiękniejszych kwiatów na łące. Następnie trzeba szybko wrzucić plastry miodu do ula zanim łakomy miś dotrze do leśnej barci! Doskonała zabawa podczas gry rozwija umiejętności niezbędne przy pracy w zespole (np. zdolność współpracy i angażowania we wspólny cel, dokonywania wyborów, konsultowania się z innymi członkami grupy itp.). Uczy też, jak ważna, ale i przyjemna może być kooperacja i skuteczna komunikacja!
Co za emocje. Gra edukacyjna (3–9 lat)
Co za emocje to gra edukacyjna, która w przyjemny sposób wprowadzi dzieci do świata emocji, nauczy je rozpoznawać i nazywać swoje uczucia, a także wyrażać je w sposób bezpieczny dla siebie i otoczenia. Gracze losują karty przedstawiające różne emocje oraz prezentują je na jeden z kilku sposobów: naśladują ciałem i mimiką, oddają głosem, opowiadają czy wyrażają tańcem. Gra uczy skutecznej komunikacji, wzmacnia empatię oraz pogłębia i zacieśnia relację między dziećmi a rodzicami.
Leśny bal. Gra logopedyczna (3–7 lat)
W grze Leśny bal rodzice i dzieci otrzymują zaproszenie na wspaniałe leśne przyjęcie! Będą zwierzątka, pyszne przekąski i smaczne napoje! A przede wszystkim będzie mnóstwo zabawy! I to jakiej! Leśny bal to nie tylko okazja do aktywności ruchowej, kręcenia twista, przeskakiwania przez pnie czy zabawy w berka, lecz także – czas na niecodzienną gimnastykę buzi i języka! Dzieci wykonują ćwiczenia logopedyczne w bardzo przyjemnej formie – mlaskania, cmokania, strojenia min, wydawania śmiesznych odgłosów i innych popisów! To okazja do rozluźnienia i wspólnych wygłupów dla całej rodziny! A przy okazji – dzieci trenują aparat mowy, a rodzice – mają pewność, że czuwają nad profilaktyką wad wymowy swoich pociech!
Gotowanie. Gra edukacyjna (3–9 lat)
Rodzinnie gotować można nie tylko w kuchni! Gra edukacyjna Gotowanie wspaniale rozbudza wyobraźnię kulinarną, inspiruje do rozmów na temat zdrowego żywienia i uczy, że jedzenie jest źródłem zdrowia, siły i radości! W zestawie znajdziecie 8 list z zakupami, 4 talerze z potrawami i 36 żetonów z produktami. Wyczarujecie z nich prawdziwe pyszności: pożywną zupę jarzynową, chrupiącą pizzę, zdrowe śniadanie czy kolorową sałatkę owocową! Zabawa z Gotowaniem to także okazja do wspólnej nauki angielskiego – dzieci mogą zapoznać się z nazwami produktów spożywczych po angielsku i posłuchać nagrania angielskich słówek z wymową profesjonalnego lektora (do pobrania)!
Jeśli szukacie smakołyków w mniejszej wersji, polecamy Jedzonko. W poręcznej walizeczce zmieściliśmy mnóstwo składników, z których możecie skomponować zdrowe i pyszne dania. W dołączonej instrukcji czeka wiele pomysłów na zabawy.
Zakupy. Gra edukacyjna (3–9 lat)
Kolejną lubianą i popularną grą rodzinną są kapitanowe Zakupy! Zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają zabawę w sklep! Gracze mają okazję zapoznać się z asortymentem kilku sklepów branżowych, np. warzywniczego, ogrodniczego, spożywczego, papierniczego, odzieżowego czy sportowego. Do wyboru jest aż 6 różnych wariantów gry! Co więcej, zabawę w sklep można połączyć z nauką angielskiego: na planszach obok polskich nazw produktów znajdziecie ich angielskie odpowiedniki. W zestawie: 4 kosze zakupowe, 4 dwustronne karty z listami zakupowymi (8 różnych sklepów po 6 produktów), 48 żetonów przedstawiających 48 produktów ze wszystkich sklepów.
Polska przyroda. Gra edukacyjna (6–99 lat)
Jeśli lubicie wspólne rodzinne wycieczki krajoznawcze, to z pewnością spodoba Wam się edukacyjna gra Polska przyroda! Przesuwacie pionkami po planszy, którą jest… mapa Polski. Szlaki wiodą do polskich parków narodowych! Odwiedzacie wybrane parki, słuchacie ciekawostek o ich florze, faunie i osobliwościach przyrody, odpowiadacie na pytania quizowe i zdobywacie pieczątki. Gra naprawdę wciąga, bo natura jest pełna fascynujących tajemnic! Pytania skłaniają do główkowania, a po kilku rozgrywkach – wszyscy stajecie się ekspertami od parków narodowych i z łatwością możecie planować podróże po Polsce – już nie tylko palcem po mapie!
Mały inwestor. Gra rodzinna (7–99 lat)
Mały inwestor. Gra rodzinna stwarza doskonałą okazję, aby porozmawiać o finansach! Dzieci mogą nauczyć się od rodziców, jak racjonalnie gospodarować pieniędzmi, jak skutecznie planować budżet i ponosić konsekwencje własnych wydatków! Gracze muszą pogłówkować, co może przynieść im wysoki dochód i gdzie warto ulokować swoje pieniądze. Przy okazji najmłodsi trenują dodawanie i odejmowanie, a wszyscy – i mali, i duzi – rozwijają kreatywność, koncentrację i logiczne myślenie! Chyba warto więc wspólnie zagrać?
Inne propozycje rodzinnych gier znajdziecie na KapitanNauka.pl!
Komentarze (0)