- today
- perm_identity Aldona Bielska
- label Nauka przez zabawę
- favorite 0 polubień
- remove_red_eye 637 odwiedzin
- comment 0 komentarzy
Kosmos od wieków intryguje ludzi. Jest wciąż nierozwiązaną zagadką, którą możemy co noc obserwować na własne oczy. Wiele dzieci przeżywa okres fascynacji przestrzenią kosmiczną. Dzieje się tak przeważnie na etapie przedszkolnym. Tematyka ta wciąga je bez granic, gdyż daje pole do fantazjowania i kreowania własnych wyimaginowanych światów. Jest pełna tajemnic, dzięki czemu pobudza kreatywność. Warto rozwijać to dziecięce zainteresowanie, gdyż może się ono przerodzić w piękną przygodę na całe życie.
Dlaczego warto wspierać i rozwijać dziecięcą fascynację kosmosem?
Fascynacja kosmosem u dzieci może stać się początkiem zamiłowania do nauk ścisłych i przyrodniczych. Obserwowanie ciał niebieskich nie tylko wciąga, ale także staje się powodem formułowania wielu istotnych pytań. Jeżeli Twoja pociecha ciągle chce wiedzieć więcej i więcej o gwiazdach, kometach czy galaktykach, może w przyszłości zainteresuje się fizyką. Dla wielu rodziców dziecięce zainteresowanie kosmosem bywa kłopotliwe, gdyż sami nie znają odpowiedzi na większość pytań. Na szczęście na rynku dostępne są atrakcyjne i cenne pod względem merytorycznym publikacje o tematyce astronomicznej przeznaczone dla najmłodszych. Wspólna lektura takich książek może być wspaniałą przygodą dla całej rodziny. Dzięki nim razem odkryjecie największe tajemnice Wszechświata!
Oprócz czytania książek o kosmicznej tematyce warto również zakupić do domu gry edukacyjne dla całej rodziny o kosmosie. Takie rozgrywki w gronie najbliższych będą świetnym urozmaiceniem dnia oraz okazją do poznania wielu ciekawostek, a także potrenowania różnych cennych umiejętności, które przydadzą się nie tylko podczas obserwacji gwiazd.
Zainteresowanie kosmosem pozwoli Twojemu dziecku rozwinąć wyobraźnię, kreatywność i logiczne myślenie. Dzięki takiemu hobby maluch będzie obserwował nocne niebo, ale i otaczający go świat z wielką uwagą i zaciekawieniem. Takie podejście sprawi, iż na co dzień zupełnie nieświadomie będzie ćwiczył koncentrację. Umiejętność skupiania uwagi przyda mu się w szkole oraz późniejszym życiu.
Najciekawsze gry edukacyjne o kosmosie
Rodzinne rozgrywki to świetny sposób na ciekawe spędzenie czasu w gronie najbliższych. Dzięki edukacyjnym grom o kosmosie będziecie mogli poszerzyć swoją wiedzę, a także wzmocnić łączące Was więzi. Nauka przez zabawę daje najlepsze rezultaty, dlatego nie warto zwlekać, ale jak najszybciej kupić wciągającą grę i rozpocząć wspólną kosmiczną przygodę!
Jeżeli zastanawiasz się, jakie zabawy i gry planszowe o kosmosie dla dzieci są godne uwagi, polecamy kilka sprawdzonych tytułów. Dla dzieci od 7. roku życia doskonałą formą rozrywki będzie Quiz Kosmos. Ciekawostki i pytania dotyczące Wszechświata sprawdzą się zarówno w domu, jak i w podróży, dzięki kieszonkowemu formatowi. Najmłodsi miłośnicy kosmosu mogą zająć się rozwiązywaniem rozwijających zadań i łamigłówek dla przedszkolaków znajdujących się w zbiorze Bazgraki w kosmosie. Dzieci od 4. roku życia będą z pewnością z wypiekami na twarzy grały w Gra Loteryjka. Kosmos. Dzięki niej mogą się stać prawdziwymi mistrzami i mistrzyniami spostrzegawczości! Nieco starszym dzieciom można zaproponować Zakodowany kosmos. Gra na kodowanie. Rozgrywka jest przeznaczona dla dzieci od 8. roku życia. To świetna gra, która łączy zainteresowanie kosmosem z rozwijaniem umiejętności niezbędnych przy kodowaniu takich jak np.: myślenie logiczne, cierpliwość, koncentracja czy niepoddawanie się w poszukiwaniu rozwiązań. Dzięki niej dzieci poznają świat algorytmów, nie używając do tego komputera.
Aldona Bielska - mama Jagny i Kaliny
Komentarze (0)