test

Gram sam! Pomysły na zabawę w pojedynkę

Spis treści

1. Miś i pszczoły - wyścig po miód. Do biegu, gotowi, start!
2. Leśny bal – logopedyczna gimnastyka buzi, ciała i języka!
3. Zakodowany zamek i Zakodowana wieża – nauka kodowania offline
4. Przygoda z Bingo – odkrywaj, ucz się, wygrywaj!
5. Czytam i układam słowa oraz sylaby
6. Znajdź to! W domu/ Na dworze – kreatywne misje i zadania
7. Korzyści z samodzielnych rozgrywek

Na zabawę zawsze jest czas! Co jednak, gdy nie ma towarzystwa do rozgrywek? Kapitan Nauka ma na to rozwiązanie i całą pulę gier, którymi dziecko może bawić się samodzielnie. Kapitalne gry skutecznie łamią stereotyp, że rozgrywka solo jest nudna i przewidywalna. Niezależnie od tego, czy rodzice nie mogą akurat poświęcić swojego czasu na zabawę, rodzeństwa nie ma w domu, a może na pokładzie jest jedynak. Poznajcie gry, które świetnie sprawdzą się w takich sytuacjach.

Miś i pszczoły  - wyścig po miód. Do biegu, gotowi, start!

Miś i pszczoły to gra kooperacyjna, ale nie tylko! Sprawdzi się zarówno podczas rozgrywek w grupie, jak i w pojedynkę. Gracz wciela się w rolę pracowitej pszczółki i stara się jak najszybciej zamienić kwiatowy nektar w plastry miodu, zanim wyprzedzi go łakomy miś sprinter. Aby cieszyć się słodkim zwycięstwem, trzeba trochę pogłówkować i opracować strategię, z jakich kwiatów czerpać nektar. 

Leśny bal – logopedyczna gimnastyka buzi, ciała i języka!

Leśny bal to gra logopedyczna, zaprojektowana z myślą o przedszkolakach, która stanowi doskonałe narzędzie wspierające rozwój mowy i języka. Podczas zabawy dzieci mogą w przyjemny sposób ćwiczyć poprawną wymowę oraz poszerzać zasób słownictwa. Gra jest pełna kolorowych ilustracji i angażujących zadań, co sprawia, że nauka nawet w pojedynkę staje się fascynującą przygodą. To idealna propozycja także dla logopedów, którzy chcą w kreatywny sposób wspierać rozwój swoich małych pacjentów. 

Zakodowany zamek i Zakodowana wieża – nauka kodowania offline

Zakodowany zamek wprowadzi dziecko w podstawy programowania bez użycia komputera.Gracz wciela się w czarodzieja, który opracowuje strategię zbierania trofeów zanim zrobi to duch. Gra uczy tworzenia zrozumiałych komunikatów oraz algorytmów, czyli powtarzalnych sekwencji. Rozwija w ten sposób myślenie logiczne, kreatywność oraz koncentrację na zadaniu. Dziecko, które pierwsze kroki w kodowaniu mają już za sobą, mogą spróbować swoich sił w bardziej zaawansowanej rozgrywce z grą Zakodowana wieża.

Przygoda z Bingo – odkrywaj, ucz się, wygrywaj!

Alfabet to edukacyjna gra bingo dla przedszkolaków, która łączy zabawę z nauką liter, doskonale sprawdzając się także w grze solo. Dziecko może samodzielnie rozpoznawać i nazywać litery alfabetu, rozwijając przy tym swoje umiejętności językowe i poznawcze. Kolorowe karty i interaktywne zadania sprawiają, że nauka staje się fascynującą przygodą. Alfabet Smart Bingo to idealne narzędzie wspierające rozwój dzieci na wczesnym etapie edukacji, zarówno w domu, jak i w przedszkolu.

Na tropie zwierząt to kolejna część serii Smart Bingo, która łączy klasyczną grę bingo z edukacyjną zabawą, idealnie dostosowaną do potrzeb przedszkolaków i uczniów. Ta gra pozwoli dziecku na naukę o różnych gatunkach zwierząt, jednocześnie rozwijając jego zdolności obserwacyjne i koncentrację. Ta część, również doskonale nadaje się do do gry solo, co sprawia, że jest idealnym wyborem zarówno na wspólne zabawy, jak i samodzielne spędzanie czasu. 

Czytam i układam słowa oraz sylaby

Układanki Czytam i układam słowa oraz Czytam i układam sylaby to okazja do skoncentrowania i wyciszenia, a także idealna pomoc do nauki czytania dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. W zabawie z układankami dziecko rozwinie umiejętność tworzenia wyrazów z liter i sylab i odczytywania ich poprzez dopasowywanie kafelków z obrazkiem. W ten sposób szybciej zapamięta poszczególne litery, a następnie przejdzie do komponowania z nich wyrazów i łączenia ich z właściwym znaczeniem, rozwijając w ten sposób motywację do nauki czytania.

Znajdź to! W domu oraz Na dworze – kreatywne misje i wyzwania

To nie są zwykłe gry, to misje i zadania, które urozmaicą i wypełnią wolny czas dziecka niezależnie od pory roku czy pory dnia. W domu trzeba znaleźć coś różowego, coś okrągłego, coś co wydaje dźwięki, a także zbudować fort czy stworzyć obraz z odcisków pomalowanej farbą dłoni. Na dworze to zadania, które sprawdzą się w plenerze, np. na pikniku czy spacerze. Dziecko może szukać czegoś pachnącego czy szorstkiego, ale też zbudować stołówkę dla mrówek czy tor przeszkód z patyków i gałązek. Zadania zapewnią dużą dawkę ruchu na zewnątrz.

Korzyści z samodzielnych rozgrywek

Gra w planszówki uczy podejmowania decyzji i inicjatywy. Dziecko musi polegać na własnych umiejętnościach, co wzmacnia w nich poczucie niezależności. Gry planszowe wymagają również od dziecka logicznego myślenia, planowania strategii i rozwiązywania problemów. Pobudzają wyobraźnię i kreatywność, zachęcając do tworzenia własnych historii. Rozgrywka daje dziecku przestrzeń do eksploracji i eksperymentowania, co rozwija jego kreatywność. To także szansa na osiąganie celów i rozwiązywanie problemów samodzielnie, co buduje poczucie własnej wartości i pewność siebie. 

W każdą z przedstawionych gier można zagrać w pojedynkę, ale i większą grupą – wybór należy do Was! 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...