Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Załóż konto w naszym sklepie

Blog Kapitan Nauka

Zabawy dla dzieci na urodziny – 40 pomysłów

Spis treści:

  1. Przyjęcie urodzinowe dziecka – jak do tego podejść?
  2. Sprawdzone zabawy urodzinowe – czyli przegląd klasyków
  3. Integracyjne zabawy urodzinowe
  4. Urodzinowe gry i zabawy ruchowe
  5. Urodzinowe gry planszowe i karciane
  6. Urodzinowe zabawy plastyczne i sensoryczne
  7. Urodzinowe zabawy na świeżym powietrzu
  8. Zabawy na imprezę urodzinową dla dziecka – podsumowanie

 

Przed Wami przyjęcie urodzinowe dziecka w domu? A może szykują się urodziny dziecka w przedszkolu? Usiłujecie sobie przypomnieć wszystkie zabawy urodzinowe z własnego dzieciństwa i nie jesteście pewni, czy waszym malcom też przypadną one do gustu? Spokojna głowa! Przygotowaliśmy dla was aż 40 pomysłów na zabawy na urodziny dziecka! Wybierajcie sami!

  • Wielu rodziców ma obawy, czy zdoła przygotować atrakcyjne dla dzieci przyjęcie urodzinowe.
  • Podpowiadamy, co zrobić, żeby zorganizować świetną zabawę urodzinową – zarówno w domu, jak i w przedszkolu.
  • W artykule czeka na was łącznie 40 pomysłów na zabawy, które podzielono na podkategorie: 1) sprawdzone zabawy urodzinowe, 2) integracyjne zabawy urodzinowe, 3) gry i zabawy ruchowe, 4) gry planszowe i karciane, 5) zabawy plastyczne i sensoryczne, 6) atrakcje na świeżym powietrzu.
  • Znajdziecie tutaj ponadto podpowiedzi nie tylko, w co się bawić, lecz także – jak zorganizować zabawy urodzinowe (w tym np. jakie materiały przygotować).
  • Przejrzyjcie wszystkie zabawy urodzinowe i zdecydujcie, które będą najbardziej pasować do waszej wizji idealnego przyjęcia!

Przyjęcie urodzinowe dziecka – jak do tego podejść?

Przyjęcie urodzinowe dziecka

Zdajemy sobie sprawę, że zaplanowanie wszystkich zabaw urodzinowych to tylko drobna część przygotowań na to wielkie wydarzenie! Potrzeba jeszcze zadbać o mnóstwo innych drobiazgów, aby z przyjęcia urodzinowego dziecka uczynić niezapomniane wydarzenie! Planując domowe przyjęcie urodzinowe, musisz pomyśleć m.in.: o zrobieniu zaproszeń urodzinowych DIY, odnalezieniu motywu przewodniego imprezy, dopasowaniu do niego dekoracji oraz przekąsek, upieczeniu lub zamówieniu torciku, przygotowaniu urodzinowych gier i zabaw, wymyślaniu głównej atrakcji, przygotowaniu upominków dla gości Dokładną listę zadań krok po kroku znajdziecie w naszym wcześniejszym artykule: Urodziny dziecka w domu – jak je zorganizować?

Sprawdzone zabawy urodzinowe – czyli przegląd klasyków!

Zaczynamy od klasyków, w które zapewne sami bawiliście się w swoich dziecięcych czasach! Nie bez przyczyny niektóre zabawy nie wychodzą z mody!

1. Zabawa w piniatę – ten zwyczaj w Polsce upowszechnił się stosunkowo niedawno, ale szybko wszedł na listę urodzinowych klasyków. Zabawa w piniatę jest bajecznie prosta. Polega na strąceniu i rozbiciu zawieszonej u sufitu piniaty. Może mieć ona postać kuli lub innego dowolnego kształtu – jednorożca, tęczy czy konika – możecie wyczarować ją sami, na przykład z papierowej torebki czy kartonu. Najważniejsza jest jednak jej zawartość – potrzebujecie duużo drobnych słodkości lub zabawek.

Zabawa w piniatę

2. Balonowy taniec – najprostsza i najlepsza zabawa! Możecie ją zorganizować na wiele sposobów: poprosić dzieci, by układały własne choreografie z balonami; tańczyły w kółku w rytm muzyki, podbijając balonik, aby nie upadł na podłogę. A może konkurs? Dzieci tańczą w parach tyłem do siebie, plecami przyciskają balonik, tak aby jak najdłużej nie upadał na ziemię! Wygrywają najwytrwalsi!

3. Bitwa balonowa – zabawa najlepsza na urodziny w ogrodzie! Kolorowe baloniki napełniamy wodą, wytyczamy bole bitwy, formujemy dwa zespoły i... bitwę balonową czas zacząć! Wygrywa ta drużyna, która najszybciej zmoczy przeciwników!

4. Gorące krzesełka – kto z nas się w to nie bawił? Zasady gry są proste – krzesełka ustawiamy w kółku, łącząc je oparciami. Dbamy, aby liczba krzesełek była mniejsza o jeden od liczby uczestników. Uczestnicy tańczą wokół krzesełek w rytm puszczonej muzyki. Kiedy muzyka nagle cichnie, wszyscy szukają swojego miejsca do siedzenia. Gracz pozbawiony krzesełka odpada! I tak dalej, i tak dalej…

Gorące krzesełka

5. Zabawa w pociąg – na pewno sami nieraz bawiliście się w ten sposób w dzieciństwie, a nawet w dorosłości na niejednym przyjęciu! Biegamy w rytm muzyki, trzymając za ramiona osobę przed nami!

6. Zabawa w głuchy telefon – siedzimy w kółeczku, pierwsze dziecko nadaje wiadomość na ucho sąsiada/sąsiadki. Przekazujemy dalej i... sprawdzamy, w jakim brzmieniu ten komunikat dotrze do nadawcy!

7. Kalambury – nie ma nic prostszego i budzącego więcej pozytywnych emocji. To także najlepsza zabawa integracyjna! W przypadku dzieciaków najlepiej sprawdzą się karty do gry w kalambury z hasłami obrazkowymi. Zabawę można dodatkowo uatrakcyjnić, proponując dzieciom różne techniki prezentowania haseł: wytańczenie, wyśpiewanie, pokazanie, odwzorowanie miną.

Kalambury

8. Karaoke – przyda się kolorowy, niekoniecznie profesjonalny mikrofon, prowizoryczna choćby scena i... muzyka w tle! Jeśli Wasze pociechy panują już nieco nad czytaniem, nie zawadzi ekran z tekstem piosenek.


9. Zabawa w sesję zdjęciową – nie musicie wynajmować do tego profesjonalnego fotografa, zdjęcia zrobicie sami, trzeba zadbać tylko o odpowiednią oprawę! Przygotujcie zasłonkę, która będzie służyć za tło. Może znajdziecie też ciekawe rekwizyty? Albo sami wykonacie z kartonu duże, ozdobne ramki, które pozujący będą trzymać do zdjęć?

10. Zabawa w ciuciubabkę – wybieramy jedną osobę, za jej zgodą przewiązujemy jej oczy chustką, delikatnie obracamy ją kilka razy i... uciekamy! Ciuciubabka teraz szuka swoich ofiar!

Integracyjne zabawy urodzinowe

Zabawy urodzinowe

11. Urodzinowa impreza, dużo gości, gwar, nadmiar bodźców i wrażeń – można się w tym wszystkim pogubić! A jeśli jeszcze nasza grupa dzieci nie jest w pełni zintegrowana, atmosfera może być gęsta! Dlatego warto poświęcić chwilę na zabawę, w której to emocje grają pierwsze skrzypce. Gra edukacyjna Co za emocje! zawiera odpowiednio przygotowane karty i żetony, dzięki którym dzieci nauczą się rozpoznawać i w bezpieczny sposób okazywać radość, złość, spokój, smutek czy dumę! W ten sposób wszystkie dzieci poczują się zaakceptowane w gronie gości na przyjęciu!

Gra edukacyjna Co za emocje!
12. Zabawa w malowanie twarzy – musicie zaopatrzyć się w specjalne, zmywalne farby do malowania twarzy i (ewentualnie) gotowe szablony do malowania. Wystarczy odrobina fantazji i... gotowe. Zabawa pomaga zacieśniać więzi między uczestnikami, ponieważ możemy malować na twarzy kogoś innego i odwrotnie – oddawać się w ręce innych artystów!

13. Urodzinowe kolorowanki lub karty pracy – darmowe materiały na urodziny znajdziesz na naszej stronie. Wspólne rozwiązywanie łamigłówek, czy spokojne kolorowanie przy stoliku z pewnością wyciszą dzieci i pomogą im nawiązać relacje.

14. Świętowanie życia (montessoriańskie urodziny)

To zabawa doskonała przede wszystkim na urodziny dziecka w przedszkolu! Chociaż sprawdzi się też podczas domowej imprezy, na których goszczą mniej znane solenizantowi dzieci!

Do przeprowadzenia tej zabawy potrzebujesz wcześniej wyciąć z żółtego brystolu duże słońce z nieco grubszymi i dłuższymi 12 promykami oraz przygotować 12 kartoników z nazwami miesięcy (dobrze odznaczyć osobnymi kolorami poszczególne pory roku).

Potrzebne materiały:

  • świeczka,
  • szorstka cyfra (odpowiadająca wiekowi dziecka),
  • globus,
  • zdjęcia dziecka z wcześniejszych lat.

Przebieg działań:

  • Połóż wycięte słoneczko na środku sali.
  • Na słoneczku ułóż zdjęcia solenizanta.
  • Zachęć pozostałe dzieci, by usiadły na podłodze wokół wyciętego słońca w taki sposób, aby stworzyć kształt elipsy, jak na orbicie ziemskiej. Następnie wyjaśnij: „Dziś będziemy obchodzić urodziny (podaj imię dziecka), poruszając się wokół Słońca”.
  • Rozłóż karteczki z nazwami kolejnych miesięcy na promykach słoneczka i powiedz dzieciom: „To są nazwy 12 miesięcy w roku. W każdym roku jest 12 miesięcy, a Ziemia potrzebuje całego roku, aby okrążyć Słońce”.
  • Zachęć solenizanta, aby stanął przy kartce z miesiącem narodzin, a dorosły niech powie, jak wyglądał dzień narodzin solenizanta.
  • W tym momencie należy zapalić świecę, która będzie symbolem Słońca, i podać dziecku globus. Dziecko, które trzyma globus w rękach, jest proszone, aby bardzo powoli obeszło elipsę uformowaną przez siedzących kolegów, aby w ten sposób pokazać upływ miesięcy. Będzie ono również kręciło globusem, wykonując ruch obrotowy.
  • Za każdym razem, gdy dziecko wykona pełne okrążenie elipsy, wymień jego imię, a następnie powiedz: „Masz już rok! Co robiłeś, gdy miałeś rok?”. Można mu też zaśpiewać na tę okazję specjalną piosenkę o obrocie Ziemi wokół Słońca.

Ciekawe rozwiązanie!
Upływ czasu jest pojęciem abstrakcyjnym i młodsze dzieci mogą go nie zrozumieć, ale warto, by uczestniczyły w uroczystości.

Jeszcze jeden krok
Korzystając z okazji, że do celebrowania urodzin w taki sposób wyszukuje się i prezentuje archiwalne zdjęcia dziecka, można zaproponować mu teraz zrobienie nowych zdjęć lub obejrzeć te zrobione podczas wakacji. Dzięki temu będzie mogło doświadczyć w sposób sensoryczny pojęć: „przeszłość” „teraźniejszość” i „przyszłość” (dziecko już wie, że aby móc świętować kolejne urodziny, Ziemia, reprezentowana przez globus musi kolejny raz okrążyć Słońce. Doświadcza tego, poruszając się w czasie zabawy tyle razy, ile aktualnie ma lat. Dlatego też jest w stanie wyobrazić sobie, że za rok wykona dodatkowe okrążenie i tak zrozumie „przyszłość”).

Zabawa pochodzi z książki: Montessori. 80 zabaw z dziećmi

15. Wymień jedną rzecz, która...

Wymień jedną rzecz, która...

Dzieci siadają w kółeczku na dywanie. Rodzic, animator czy nauczyciel odczytuje różnorodne polecenia. Wszystkie zaczynają się od „Wymień jedną rzecz, która/którą/której...”. Później następuje dowolny człon, np. „sprawia ci radość”, „wywołuje w tobie smutek”, „bardzo cię śmieszy”, „lubisz w sobie”, „powoduje, że lubisz wybranego kolegę/wybraną koleżankę” itd. W bardziej zaawansowanej wersji można prosić o wymienienie dwóch czy trzech rzeczy.

Urodzinowe gry i zabawy ruchowe

16. Zbieracze balonów!

Do tej zabawy potrzebujemy dużych worków (mogą być płócienne lub po prostu plastikowe, których używamy na co dzień do wyrzucania śmieci) oraz – o co na imprezie urodzinowej nietrudno – mnóstwa, mnóstwa balonów. Dzieciaki wskakują do worków i skaczą po całej sali, muszą zapakować do swojego wora jak największą liczbę baloników! Gra jest na czas – kiedy cichnie muzyka, dzieci kończą zbieranie i następuje podsumowanie wyników!

17. Kręgle!

Waszymi „kręglami” będą kubeczki plastikowe lub papierowe (koniecznie w urodzinowej estetyce). „Kulę” zrobicie z papieru. Podzielcie się na drużyny i świetna zabawa urodzinowa gotowa!

18. Wyścigi na przenoszenie baloników!

Do zorganizowania tej aktywności potrzebujecie koszyków, wiaderek lub pudełek, baloników nadmuchanych w połowie/w jednej trzeciej, papierowych talerzyków. Zadaniem dzieci jest przenieść i umieścić w pudełku jak najwięcej baloników. Jest jednak jeden haczyk – dzieci transportują małe baloniki na papierowym talerzyku niesionym... w ząbkach! Niezłe zadanie z koordynacji i koncentracji, sami przyznacie!

19. Zabawa ruchowa gimnastykująca... buzię i język!

Znajdźcie w domu papierowe kubeczki i słomki do napojów (mogą być wielorazowe)! Trasa wyścigu będzie przebiegała po blacie stołu! Dzieci siedzą w równych odstępach przy stole, ich zadaniem jest przeprowadzić kubeczki od linii startu do mety (możecie zrobić je, przyklejając do stołu paski taśmy malarskiej), dmuchając przez słomkę. Zamiast słomki możecie też wykorzystać gwizdki urodzinowe!

20. Zróbcie pozycję jogi o nazwie... TANCERZ (Natarajasana)

20.	Zróbcie pozycję jogi o nazwie... TANCERZ

Pozycja tancerza symbolizuje moc zmiany. Uświadamia, że wszystkie emocje mijają. Tak samo asana, która na początku praktyki wydaje się trudna, w miarę treningu staje się łatwa i przyjemna.

*
Stań na lewej nodze, a prawą wyciągnij do tyłu i unieś, zginając w kolanie. Jednocześnie sięgnij do tyłu prawą dłonią i chwyć za prawą stopę tuż pod kostką. Przechylając się w przód, wyciągnij przed siebie lewą rękę, równolegle do podłogi. Palce dłoni wyciągnij w stronę sufitu.

*
Pozycję tancerza możesz wykonać w parze, podając drugiej osobie wyciągniętą dłoń. To świetna zabawa!

Zabawa pochodzi z zestawu kart do jogi: Joga dla dzieci. Trening ciała i umysłu.

Urodzinowe gry planszowe i karciane

A co powiecie na zabawę połączoną z nauką i rozwojem ważnych umiejętności? Zerknijcie na wybrane propozycje edukacyjnych gier planszowych od Kapitana Nauki, które doskonale sprawdzą się jako zabawy na urodziny dziecka!

21. Nie ma lepszej gry urodzinowej niż Leśne harce! Dlaczego? Bo jej fabuła dotyczy... urodzinowego przyjęcia wyprawianego przez zwierzątka w lesie! Bóbr kończy piąte urodziny i to dlatego w lesie rozbrzmiewają radosne śmiechy i hałasy! Leśne harce to karty zawierające aż 70 zabaw logopedycznych i ruchowych! Będziecie skakać, tańczyć, mlaskać, cmokać i stroić śmieszne miny – a przy okazji ćwiczyć poprawną wymowę i rozwijać sprawność fizyczną! Znajdziecie tutaj moc świetnych zabaw urodzinowych – będziecie dmuchać w wyimaginowane świeczki, udawać, że zajadacie się truflowymi przysmakami jak jeżyk i przesyłać bobrowi urodzinowe buziaki! Karty mogą stanowić uzupełnienie gry logopedycznej Leśny bal!

22. Miś i pszczoły – kolejna doskonała propozycja na imprezę dla dzieci! Zabawy urodzinowe powinny bawić, ale też i integrować! Miś i pszczoły to gra kooperacyjna, w której gracze muszą ze sobą współpracować, aby osiągnąć zwycięstwo! A do tego zabawicie w ten sposób towarzystwo w bardzo różnym wieku, gra bowiem jest adresowana do dzieci od 3. do 8. roku życia!

23. Co powiecie na kodowanie? Polecamy nasze gry Zakodowany zamek, Zakodowana wieża, Zakodowany kosmos. We wszystkich tych planszówkach gracze muszą zaprojektować sekwencje ruchów, aby dotrzeć do wybranego celu. W ten sposób uczą się podstaw kodowania! Zabawa połączona z nauką możliwa jest zatem także podczas imprezy! Co więcej, dwie pierwsze pozycje to gry kooperacyjne! Już ich tytuły wskazują ponadto, że gry mogą stanowić doskonałe urozmaicenie urodzinek tematycznych – w stylu kosmiczno-galaktycznym, magicznym i innych!

24. Szalone porządki – coś dla małych pedantów i niestrudzonych tropicieli niesfornych kłębków kurzu! To właśnie kłębki kurzu stanowią największych przeciwników dzieci w tej grze! Trzeba je wszystkie zmieść z planszy oraz uporządkować porozrzucane przedmioty! Także ta gra zawiera wariant kooperacyjny!

25. Biegnij, piesku! – tutaj już coś dla fanów rywalizacji oraz... miłośników czworonożnych biegaczy! Trzeba wcielić się w rolę ruchliwego pieska i jak najszybciej przemieszczać się po torze dzięki znajomości kolorów i kształtów! Zabawa sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy pogoda popsuje wam plany na bieganie i ruch na świeżym powietrzu!

Urodzinowe zabawy plastyczne i sensoryczne

Urodzinowe zabawy plastyczne i sensoryczne

26. Pamiątkowa księga z urodzin – przygotowanie księgi jest świetną formą zabawy oraz wspaniałym prezentem dla solenizanta – także na przyszłość. Dzięki temu dziecko poczuje się ważne i chciane. Zachęćcie gości, aby przy sporządzaniu wpisów korzystali z różnych materiałów plastycznych – farbek, wyklejanek, kredek, nożyczek itd.

27. Zróbcie papierowe girlandy – w ruch idą bibuła lub papier, sznurek, nożyczki, klej oraz... Wasza fantazja. Spróbujcie powycinać kolorowe trójkąty, ozdóbcie je literkami lub symbolami, przyczepcie je do sznurka wierzchołkami do dołu.

28. Dekorowanie babeczek! Zaproście gości do kuchni! Upieczcie babeczki i poproście najmłodszych o dekorowanie. Korzystajcie, z czego tylko chcecie, niech to będzie bita śmietana, lukier, kolorowe drażetki, orzechy, żelki…

29. Rysowanie na talerzykach – białe papierowe talerzyki to nie tylko element zastawy stołowej! Można potraktować je jak płótno malarskie.

30. Zabawa w rozpoznawanie smaków – przygotujcie talerzyki z różnymi pysznościami i przykryjcie je nieprzezroczystymi miseczkami. Dziecko z zakrytymi oczami ma za zadanie rozpoznać poszczególne smakołyki po smaku i zapachu!

31. Zabawa w malowanie autoportretów – no bo nie ma to jak zabawa w artystę! Zaopatrzcie się w papier o dużym formacie a może nawet proste podobrazia? Farby i do dzieła! Przyda się też lusterko!

32. Zabawa w lepienie z ciastoliny – naturalną ciastolinę wyczarujecie z mąki, soli, proszku do pieczenia, oleju i wody!

33. Krojenie sałatki owocowej! Świetna zabawa urodzinowa dla dzieciaków i pomoc dla dorosłych w jednym! A ile satysfakcji przyniesie najmłodszym zjedzenie własnoręcznie przygotowanej przekąski! A do tego kolor sałatki możecie bez większego wysiłku dopasować do tematyki i estetyki waszego przyjęcia. Pamiętajcie jedynie, aby oprócz odpowiednich owoców przygotować także bezpieczne noże i obieraczki dla dzieci, deseczki i pojemniki na odpady!

34. Lepienie: tworzenie skamielin!

Lepienie: tworzenie skamielin!

Coś dla uczestników imprezy z motywem przewodnim: dinozaury! Dostępne nam dzisiaj ślady ich obecności na Ziemi to przede wszystkim ich kości (w postaci skamieniałości) oraz odciski stóp (w postaci odcisku w skamielinie). Nadal można je odkrywać w różnych częściach świata! Z opisu tej zabawy na urodziny dziecka dowiecie się, jak zrobić domową glinę oraz przygotować odciski dinozaurowych korpusów lub stóp!

Potrzebne materiały:

  • miska do mieszania,
  • kubki pomiarowe, woreczek strunowy lub pojemnik do przechowywania (opcjonalnie),
  • składniki: 2 kubki mąki, 3⁄4 kubka soli i 3⁄4 kubka gorącej wody; barwnik lub farba (opcjonalnie).

Przebieg działań:

Wyrabianie masy (glina domowej roboty)

1. Wystarczy wymieszać mąkę, wodę i sól rękoma, aby uzyskać odpowiednią masę. Na początek uformujcie na powierzchni roboczej kopczyk z solą i mąką, a następnie dodajcie odrobinę wody do środka. Dobrze wymieszajcie i dodajcie więcej wody, aż uzyskacie teksturę plasteliny, która jest plastyczna, ale nie klejąca.

Prezentacja: Ślady stóp dinozaurów

2. Aby przygotować powierzchnie, na których mają być wykonane odciski, należy wziąć trochę gliny (w zależności od wielkości odcisków) i uformować kulę. Następnie trzeba umieścić kulę w dłoni niedominującej i kciukiem ręki dominującej zacząć powoli naciskać, ale tak żeby nie przebić się na wylot.
3. Po przygotowaniu powierzchni należy wziąć dinozaura-zabawkę i delikatnie docisnąć jego nogi do masy. Masa z odciskiem powinna wyschnąć przez noc. Następnego dnia pomalujcie ją wybranymi kolorami.

Zabawa pochodzi z książki: Montessori. 80 zabaw z dziećmi

35. Nawlekanie: robienie bransoletek

Glinę przyrządzoną według powyższych instrukcji możecie wykorzystać także do innej świetnej zabawy urodzinowej (idealnej np. na imprezę o tematyce modowej, czarodziejskiej lub podróżniczej)!

Potrzebne materiały:

Tworzenie koralików

1. Na początek wyróbcie ciasto według przepisu z powyższej zabawy (Lepienie: tworzenie skamielin).

2. Za pomocą noża podzielcie ciasto na sześć części.

3. Zróbcie palcem otwór w każdej części i dodajcie krople barwnika, aby osiągnąć pożądane kolory (podstawowe i pochodne).

4. W rękawiczkach, jeśli to konieczne, ugniatajcie aż do równomiernego wymieszania kolorów (lub powstania marmurkowego wzoru, w zależności od potrzeb).

5. Weźcie każdą część i ugniećcie kawałek ciasta w kształcie wałka lub walca.

6. Potnijcie walec na odcinki o długości 1 cm.

7. Nabijcie kawałki na patyczek do szaszłyków i pozwólcie im wyschnąć.

8. Jeśli nie używacie barwników, możecie je później pomalować, a także wykonać wzór (np. czerwony koralik, po którym następuje żółty koralik, znów czerwony koralik itp.), a nawet użyć kolorowych koralików do nauki flag krajów.

Wskazówka:

Przygotuj miskę, do której wsypiesz koraliki oraz drut szenilowy lub sznurek. Na początek najlepiej użyć drucików kreatywnych (np. do czyszczenia rurek) lub twardych sznurków (np. woskowanych). Kiedy dziecko będzie już wystarczająco sprawne, można zacząć używać miękkich sznurków. Aby zapobiec wypadaniu koralików lub makaronów, przy wkładaniu pierwszego koralika należy zagiąć dolną końcówkę drutu w kształt haczyka.

Zabawa pochodzi z książki: Montessori. 80 zabaw z dziećmi

Urodzinowe zabawy na świeżym powietrzu

36. Znajdź to! Na dworze – czyli plenerowa zabawa w poszukiwanie skarbów! W poręcznej walizeczce znajdują się ilustrowane karty mieszczące łącznie 120 zabaw plenerowych! Nasi mali poszukiwacze skarbów mają do dyspozycji 60 misji (hasła do szukania skarbów) oraz 60 wyzwań (do podejmowania zarówno solo, jak i w drużynie).

37. Zabawa w wyścig z jajkiem na łyżce! Kto próbował, ten wie, jaka to frajda! Możecie wykorzystać tradycyjne surowe jajko, a jeśli martwi was wizja sprzątania, to wykorzystajcie jajko plastikowe lub drewniane. Możecie startować w zawodach solo lub w drużynach! Zabawa w wyścig z jajkiem ma dwa podstawowe warianty – z trzymaniem łyżki w ręce lub w ustach! Który wybierasz?

38. Zabawa w berka – chyba nie trzeba wiele wyjaśniać!

39. Zabawa w chowanego – wszyscy ją doskonale znają! Ustalcie tylko wspólne zasady i wybierzcie jedną osobę do szukania!

40. Zabawa w murarza! Na środku placu zabawy wytyczamy linię (możemy położyć sznurek lub narysować linię kredą). Jedna osoba (murarz) stoi na linii i ma za zadanie wyłapywać dzieci przebiegające z jednego końca pola na drugi. Im dalej, tym trudniej, bo złapane przez murarza dzieci stoją wraz z nim na linii, tworząc solidny mur utrudniający pozostałym swobodne przebieganie.

Zabawy na imprezę urodzinową dla dziecka – podsumowanie

Teraz już wiesz, jak przygotować zabawy urodzinowe dla dziecka! Wierzymy, że spośród naszych 40 propozycji chociaż jedna przypadnie do gustu Waszym solenizantom i ich gościom! To będzie niezapomniane święto!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Popularne artykuły

  • Zabawy dla dzieci w domu - 15 propozycji zabaw bez telewizora

    Zabawy dla dzieci w domu - 15 propozycji zabaw bez telewizora

  • Proste zabawy logopedyczne w domu

    Proste zabawy logopedyczne w domu

  • Emocje dziecka - 5 wskazówek, jak pomóc dziecku radzić sobie z emocjami

    Emocje dziecka - 5 wskazówek, jak pomóc dziecku radzić sobie z emocjami

  • Jak uczyć dziecko języka angielskiego w domu? 4 skuteczne sposoby

    Jak uczyć dziecko języka angielskiego w domu? 4 skuteczne sposoby

  • 10 zabaw rozwijających spostrzegawczość u dziecka

    10 zabaw rozwijających spostrzegawczość u dziecka

Tagi

Loading...